Akaryakıtta ‘diplomatik’ kaçak

Akaryakıtta ‘diplomatik’ kaçak

11 Mayıs 2015

EPDK, film gibi bir operasyonla ‘diplomatik akaryakıt kaçakçılığını’ ortaya çıkardı. ÖTV ve KDV muafiyeti nedeniyle bir ülkenin büyükelçiliğine yakıt götürdüğünü beyan eden tankeri takibe alan yetkililer, yakıtın iç pazara sunulduğunu belirleyince firmanın lisansını iptal etti.

Devamı


Sınırdaki depo kaçakçılarına kilometre takibi

Sınırdaki depo kaçakçılarına kilometre takibi

10 Mayıs 2015

Hükümet, kaçak akaryakıt alanlara göz açtırmayacak. Sarp Kapısı'ndan yolcu taşıyan otobüse kilometre takip sistemi takılacak. TIR ve otobüsün aldığı akaryakıt ve kilometre arasında fark varsa, fark kadar ÖTV alınacak.

Devamı


Terör örgütüne 1,2 milyarlık darbe

Terör örgütüne 1,2 milyarlık darbe

10 Mayıs 2015

Kaçakçılıkla mücadeleyi artıran güvenlik güçleri, sigara kaçakçılığından yıllık 1,2 milyar lira kazanç elde eden bölücü terör örgütüne büyük darbe vurdu. İki paket sigarayı yaklaşık bir dolara satın alan kaçakçılar, yasa dışı yollarla yurda soktukları sigaraların paketini ortalama 4 liraya satıyor.

Devamı
121 bin paket kaçak sigara ele geçirildi

121 bin paket kaçak sigara ele geçirildi

9 Mayıs 2015

Mardin’de düzenlenen iki ayrı operasyonda toplam 121 bin 200 paket kaçak sigara ele geçildi. Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Kızıltepe ilçesi İpekyolu üzerinde oluşturulan uygulama noktasına yaklaşık bir kilometre uzaklıkta park halinde bekleyen ve durumundan şüphelenilen çekici içerisinde arama yapıldığı belirtildi.

DevamıKars'ta Kaçak Sigara Operasyonu

Kars'ta Kaçak Sigara Operasyonu

8 Mayıs 2015

Kars Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube müdürlüğünce 2015 yılı içerisinde kaçak sigara olaylarına yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, 9 ayrı operasyonda toplam 45 bin 128 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Devamı

Copyright 2015 © “Bilmediğin Gerçekler Var!” Kampanyası