Van'da terörün finans kaynağı kaçakçılığa darbe

29 Ağustos 2017
Van'da terörün finans kaynağı kaçakçılığa darbe

Van'da son bir haftada PKK'nın finans kaynaklarına yönelik 37 operasyon düzenlendi. Kaçak sigara, çay, elektronik malzeme, tüfek ve tabanca ele geçirildi.

Van İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, kent genelinde kırsal alanda PKK'nın finans kaynağı kaçakçılığa geçit vermemek amacıyla son bir haftada 37 operasyon düzenlendiği bildirildi. Operasyonlarda kaçak olduğu belirlenen 194 bin 424 paket sigara, bir  ton çay, 140 elektronik malzeme, 7 tüfek, kurusıkı tabanca, 2 bin fişek ile 40 tıbbi malzeme ele geçirildiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Düzenlenen 37 operasyonda 73 kişi gözaltına alındı. Kaçakçılık suçlarına karışan kişi, araç ve şirketlere 26 bin 933 lira ceza kesildi. 1 milyon 360 bin lira vergi cezası kesilerek Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'na bildirim yapıldı."

Açıklamada, vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması, terör örgütünün finans kaynağının yok edilmesi amacıyla narko terörizmle mücadeleye yönelik çalışmaların kararlılıkla sürdürüleceği belirtildi.

(Kaynak: AA)Haberlere geri dön

ETİKETLER

Copyright 2015 © “Bilmediğin Gerçekler Var!” Kampanyası