Uşak'ta Kaçak Sigara Operasyonu

26 Mayıs 2015
Uşak'ta Kaçak Sigara Operasyonu

Uşak'ta, polisin durdurduğu gübre yüklü kamyonda gümrük kaçağı olduğu belirlenen, çeşitli markalarda 37 bin 400 paket kaçak sigara ele geçirilirken, 1 kişi gözaltına alındı.

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekipleri, gübre yüklü bir kamyonla Doğu illerinden İzmir'e yüklü miktarda kaçak sigara sevkiyatı yapılacağını ihbarı üzerine operasyon yaptı. Dün (Pazartesi) akşam saatlerinde takibe alınan kamyon, Ankara- Uşak Karayolu'nun Uşak Şeker Fabrikası Kavşağı'nda oluşturulan kontrol noktasında durduruldu. Kamyonda yapılan aramada gübre çuvallarının altına gizlenmiş sigara kolileri bulundu. Kamyondaki toplam 37 bin 400 paket kaçak sigaraya el konuldu. Kamyon sürücüsü E.Y. (41) gözaltına alındı. Soruşturmanın sürdüğü, zanlının işlemlerin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Her türlü kaçakçılığı men etmek, ticaretini ve sevkiyatını önlemek amacıyla yapılan çalışmalarda, kaçak ve bandrolsüz sigaraların piyasaya sürülmek üzere doğu illerinden, batı illerine gübre kamyonu ile ilimiz üzerinden nakledileceği bilgisi doğrultusunda, yapılan çalışmada gübre çuvalları arasına gizlenmiş çeşitli markalarda 37 bin 400 paket kaçak ve bandrolsüz sigara ele geçirilmiştir. Bağımlılık hastalığını fırsat bilen ve gençlerimizi zehirleyen, haksız kazanç elde edip ülke ekonomimize zarar veren, her türlü suç ve suç odakları ile mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir" denildi.

(Kaynak: haberler.com)Haberlere geri dön

ETİKETLER

Copyright 2015 © “Bilmediğin Gerçekler Var!” Kampanyası