Turistik otele sahte içki baskını

10 Temmuz 2019
Turistik otele sahte içki baskını

İstanbul Fatih'te restorant bölümünde müşterilerine sahte içki servisi yaptığı belirlenen bir otele polis tarafından yapılan baskında, 72 şişe sahte içki ile alkol şişelenmesi için kullanılan düzenekler ele geçirildi.

Mersin de geçtiğimiz hafta sahte içki nedeniyle 7 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından alarma geçen İstanbul polisi, yaptığı çalışmalar ve aldığı istihbaratlar doğrultusunda Aksaray’daki bir otelde kaçak içki satıldığı bilgisi üzerine harekete geçti. Otele ani baskın düzenleyen Fatih ilçe ekipleri otelde bulunan ve daha önceden sahte içki yaptıkları belirlenen Abdulkadir K. (35), Doğudan A. (29), Urfan Ş. (53) ve Hidır A. (61) isimli şahısları gözaltına aldı.

Otelde yapılan aranalarda 72 şişe içki, alkol üretiminde kullanılan kapak etiketleri, şişe kap, 7 yaprak hologramlı barkod, 60 adet kapak etiketi, bidonlar içerisinde 30 litre etil alkol, 5 adet tabanca ve çok sayıda fişek ele geçiren ekipler, ele geçirilen içkilerin oteldeki müşterilere servis edildiğini tespit etti.

(Kaynak: DHA)Haberlere geri dön

ETİKETLER

Copyright 2015 © “Bilmediğin Gerçekler Var!” Kampanyası