Akhisar'da 7 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi

26 Şubat 2018
Akhisar'da 7 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi

Manisa'nın Akhisar ilçesinde, jandarmanın bir depoya düzenlediği operasyonda 7 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi. Akaryakıtın türünün tespiti için alınan numunenin incelenmeye gönderildiği bildirildi.

Bir ihbarı değerlendiren Manisa İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Akhisar'a yaklaşık 7 kilometre mesafedeki kırsal Gökçeahmet Mahallesi'ndeki bir zeytin fabrikasının arka kısmındaki depoda kaçak akaryakıt satışı yapıldığını belirledi. Bunun üzerine Akhisar-Balıkesir Karayolu üzerindeki işletmeciliğini F.K.'nin yaptığı zeytin fabrikasının deposuna bugün saat 13.00 sıralarında operasyon düzenlendi. Depoda yapılan aramada 13 litrelik tenekeler içerisinde toplam 7 ton akaryakıt ele geçirildi. Ulusal Marker ölçümü sonucu geçersiz çıkan yaklaşık 7 bin litre akaryakıta el konuldu. F.K., gözaltına alındı. El konulan 7 ton akaryakıt, yediemin olarak Milli Emlak Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

F.K. jandarmadaki ifadesinin ardından serbest bırakılırken, el konulan akaryakıtın türevinin tespit edilmesi için alınan numunenin ise incelemeye gönderildiği bildirildi.

(Kaynak: DHA)Haberlere geri dön

ETİKETLER

Copyright 2015 © “Bilmediğin Gerçekler Var!” Kampanyası