‘Kaçak sigaranın yerini açık tütün aldı’

‘Kaçak sigaranın yerini açık tütün aldı’

3 Ağustos 2017

Yasadışı tütün ticaretiyle sonuna kadar mücadele edeceklerini vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ülkemizde 2014 yılında yüzde 20,7 boyutlarına gelen kaçak sigara ticaretinin devletin yoğun mücadelesi ile yüzde 12,8’lere kadar geriledi.

Devamı

‘Kaçak tütünle mücadelede yeni yasa şart’

‘Kaçak tütünle mücadelede yeni yasa şart’

29 Aralık 2016

Türkiye’de 2014’de yüzde 20.7’ye kadar yükselen sigara kaçakçılığı devletin kararlı mücadelesi sonucu yüzde 11’e kadar gerilerken, bu kez yasa dışı açık tütün satışı patladı. 2015’in son çeyreğinde 2.2 milyar dal olan yasa dışı açık tütün satışı, bu yılın ilk çeyreğinde 4 milyar dala yükseldi. Sadece idari yaptırıma tabi tutulan yasa dışı açık tütün satışında devlet yılda 2.5 milyar lira vergi kaybına uğradı.

Devamı

TESK Genel Başkanı Palandöken'den Sahte Ve Kaçak İçki Uyarısı

TESK Genel Başkanı Palandöken'den Sahte Ve Kaçak İçki Uyarısı

28 Aralık 2016

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Zabıta ve emniyet güçleri tarafından yapılan operasyonlarda piyasaya sürülmeye hazır binlerce şişe alkol ele geçirildi. Buna karşı bir de piyasaya sürülmüş olan sahte içkiler var. Kaçak ve sahte ürünler hem sağlığı bozuyor hem de ölüme yol açıyor. Bu yılbaşında yerli ürünleri tercih edin" dedi.

Devamı


Sigaraya %6, içkiye %3 zam

Sigaraya %6, içkiye %3 zam

1 Aralık 2016

Kurlarda yaşanan hareketliliğin fiyatlara zam olarak yansıması beklenirken hükümet daha hızlı davrandı. Maliye, kasımda bir gece ansızın otomobillere yönelik vergi artışının ardından dün de sigara ve içkilerin ÖTV’sini arttırdı. Maliye Bakanı Ağbal, sigara fiyatlarının yüzde 5-6, içki fiyatlarının yüzde 3 artacağını söyledi. Zamlarla bütçeye 3.2 milyar lira gelecek.

Devamı
Çalıştay sonucunda katılımcılar bildirgeye de imzalarını attılar

Çalıştay sonucunda katılımcılar bildirgeye de imzalarını attılar

23 Aralık 2015

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken liderliğinde, kaçak ürünler ile mücadele kapsamında, Antalya'da, 150 Bakkal ve Bayiler Odası Başkanlarının katılımı ile bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştayda, kaçak ürünler dolayısıyla oluşan zararlara dikkat çekilirken, önümüzdeki dönemde öne çıkabilecek çözüm önerileri ve yol haritası tartışıldı.

Devamı

Palandöken, “Kaçakla hız kesmeden mücadeleye devam”

Palandöken, “Kaçakla hız kesmeden mücadeleye devam”

23 Aralık 2015

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken liderliğinde Antalya'da biraraya gelen Bakkal ve Bayiler Odası Başkanları, kaçak ürünler ile hız kesmeden mücadele etme kararı aldı. Milyarlarca lira ekonomik kayba neden olan ve organize suç örgütlerine finansman kaynağı oluşturan kaçak sigaraya karşı ortak akıl çerçevesinde yol haritası ve eylem planı oluşturuldu.

DevamıPalandöken, 'Bakkal temsilcileri kaçakla mücadele için toplanıyor'

Palandöken, 'Bakkal temsilcileri kaçakla mücadele için toplanıyor'

21 Aralık 2015

Yeni yıla sayılı günler kala alkollü içeceklere, sigaralara, kuruyemişlere ve çikolatalara vatandaşların dikkat etmesini isteyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kaçak içki ve sigara üreticilerinin daha fazla kazanç elde etmek amacıyla insan sağlığını hiçe saydığını, metil alkolden üretilen sahte içkinin bu yıl içinde sadece İstanbul ve İzmir'de 44 can aldığını belirtti.

Devamı

Palandöken,'Dikkat! Kaçak sigara tekrar artıyor'

Palandöken,'Dikkat! Kaçak sigara tekrar artıyor'

22 Kasım 2015

Kaçak sigaraya karşı kararlılıkla sürdürülen mücadelenin, 2015'in ilk yarısına kadar olumlu sonuçlar gösterdiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ekonomiyi milyarlarca liralık zarara uğratan, suç örgütlerini finanse eden kaçak sigaradaki son aylardaki artışı ile ilgili uyarılarda bulundu.

Devamı

Palandöken: “Benzinde 9 kuruşluk indirim göstermelik”

Palandöken: “Benzinde 9 kuruşluk indirim göstermelik”

22 Kasım 2015

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, benzinde yapılan indirimin göstermelik olduğunu söyledi. Palandöken, “Bu indirimler taşımacı esnafının yaşamış olduğu mağduriyetleri çözüme ulaştırmaz. Akaryakıt dağıtım şirketlerinin yapmış olduğu göstermelik indirimler yeterli değil. Ayrıca motorinde neden eş zamanlı indirim yapılmıyor? Petrol fiyatı, dolar fiyatı yükselince derhal akaryakıt fiyatlarına zam yapanlar, şimdi petrol fiyatlarındaki ve dolar fiyatındaki inişte akaryakıt fiyatlarını düşürmüyorlar. Benzine yapılan indirim, taşımacı esnafımıza fayda getirmedi, motorinde de indirim bekliyoruz” dedi.

DevamıCopyright 2015 © “Bilmediğin Gerçekler Var!” Kampanyası